1 x 8 Pin to 12VHPWR 16 Pin Cable for Asus ESC8000A E12
SKU: CO493  |  Brand / Compatible with: Asus
Availability:
In Stock
(Usually ships within 24 hours)
Product Description
1 x 8-Pin to 12VHPWR 16-Pin (12+4) PCIE 5.0 Cable for Asus ESC8000A-E12 Server
Cable Type
  • PCIe Direct Cable (for plugging into ASUS Server power port and GPU directly)
Connector
  • (A) 1 x 8-Pin
  • (B) 12VHPWR PCIe 5.0 16pin, suitable for GPUs with 12VHPWR port, e.g. 4070 4080 4090 H100 L40
Cable Length
  • 30cm
Cable Style
  • High-Density Uni Sleeved
Cable Color
  • Black
PSU/GPU Model Compatibility
  • Suitable for Asus ESC8000A-E12 Server, and related models
  • Suitable for any GPUs with 12VHPWR / 12V-2X6 port
Product Code
  • ESC8000AE12-S8-12VHPWR
Main Features
Why MODDIY?
5-Star Stellar Reputation
Trusted by Professionals
100% Satisfaction Guarantee
New 12V-2X6 H++ Connector